Seuran 25-vuotisjuhlavuotta juhlistettiin lauantaina

Seuran 25-vuotisjuhlavuotta juhlistettiin lauantaina

Vuonna 1988 perustetun seuramme 25-vuotis juhlapäivää vietettiin ”perhepiirissä” lauantaina golfkilpailun ja muistamisten merkeissä. Kilpailu käytiin yhteislähdöllä klo 09.00 alkaen. Kilpailuun osallistui 124 seuramme jäsentä.

Kilpailun parhaan lyöntituloksen 1 alle parin pelasi Aleksi Antinmaa. Naisten ja miesten pistebogey sarjojen voittajiksi golfasivat Iida Wilska 37 pisteellä ja miesten sarjan Timo Hietala 44 pisteellä.

Kilpailun jälkeen nautittiin ravintolan antimista. Seuran puheenjohtaja Petri Hurri piti juhlapuheen muistellen seuramme 25-vuotista taivalta. Seuran kultaisella ansiomerkillä palkittiin Kari Koiviola, Erkki Räty ja Jarmo Pellinen pitkäaikaisesta työstä golfyhteisömme parhaaksi.

Seuran kultaisella ansiomerkillä palkitut vasemmalta Kari Koiviola, Erkki Räty ja Jarmo Pellinen.

Myös pitkään Riverissä toimineita työntekijöitä kiitettiin ja muistettiin tilaisuudessa. Muistetuksi tulivat kenttämestari Teemu Lehtimäki, klubisihteeri Minna Mäkinen, toiminnanjohtaja Erkki Mommo, apulaiskenttämestari Jukka Kujala, kentänhoitaja Jussi Koivunen sekä golfprot Juha Pentikäinen ja Bobby Mitchell.

Pitkään Riverissä toimineet henkilöt vasemmalta Juha Pentikäinen, Minna Mäkinen, Teemu Lehtimäki, Erkki Mommo, Jussi Koivunen, Jukka Kujala ja Bobby Mitchell.

Kategoriassa Uutiset