Seuramme junnut menestyivät hienosti FJT:n finaalissa Tahkolla

Seuramme junnut menestyivät hienosti FJT:n finaalissa Tahkolla

FJT:n finaali kisailtiin viime viikonvaihteessa Tahkolla. Nokia River Golfin juniorit jatkoivat hienoa kisamenestystään. Poikien sarjassa kaikki 6 pelaajaamme sijoittuivat 16 parhaan joukkoon! Tämä jos mikä kertoo nykyisen juniorijoukkueemme laajuudesta ja tasota. Tyttöjen sarjassa Riina Husa oli hienosti neljäs.Juniorijoukkueena voitettu Suomen mestaruus auttoi varmaankin osaltaan hyvään menestykseen. Tuloksia FJT:n finaalista. Pojat: Erik Myllymäki 2., kierrokset 74-73 Santeri Soutolahti 5., kierrokset 73-76 Aleksi Myllymäki 6., kierrokset 80-70 Tommi Vaherla 7., kierrokset 78-72 Onni Hurri 12., kierrokset 77-74 Mikko Peltomaa 16., kierrokset 77-76 Tytöt: Riina Husa 4., kierrokset 81-77 Onnittelut hyvin menestyneille junioreillemme!

Kategoriassa Uutiset