Seniorien Ryder Cup 17.6.2021

Seniorien Ryder Cup 17.6.2021

Lähialueen neljän seuran NRG-GPi-LGV-TG kesken pelataan Seniorien Ryder Cup River-kentällämme torstaina 17.6.2021. Kunkin seuran kisajoukkueen muodostaa 18 pelaajaa kuudessa eri ikäryhmässä (M50, M60, M65, M70, M75 ja N50). Ryder Cupissa pelataan kaikissa ikäryhmissä reikäpeli ilman tasoituksia. Kuhunkin ikäryhmään valitaan mukaan ilmoittautuneista kolme pelaajaa. Lopullisen valinnan suorittaa senioritoimikunnan kilpailujaos (Annemari Hallamaa, Hannu Rusanen, Risto Turunen).

Tule mukaan edustamaan seuraamme ja ilmoittaudu kisaan seuramme NexGolf kisailmoittautumisessa viimeistään 8.6.2021 mennessä. Kisakutsu löytyy myös NexGolf kisakalenterista. NRG senioritoimikunta maksaa kilpailumaksun, johon sis. välipala ja lounas.

NRG senioritoimikunta

Kategoriassa Ajankohtaista, Senioritoimikunta, Uutiset