Petri Hurrista Nokia River Golfin uusi puheenjohtaja

Petri Hurrista Nokia River Golfin uusi puheenjohtaja

Hyvät Riveriläiset, River Golf ry:n syyskokouksessa otin ansiokkaasti tehtävää hoitaneelta Erkki Rädyltä vastaan seuran puheenjohtajan tehtävät varsin kiitollisessa tilanteessa. Perusasiat ovat Riverissä hyvällä mallilla. Itse olen golfia pelannut vuodesta 1995 ja 1998 alkaen Riverissä. Golf on minulle tärkeä liikuntamuoto, mutta myös hieno laji, jossa tapaa aina uusia,” samalla neulalla rokotettuja lajitovereita ”. Oman lisänsä golfiin tuo kilpailut, joihin aktiivisesti osallistun. Talvisiin harrastuksiini kuuluu hiihto lähes kaikissa muodoissaan. Perheeseeni kuuluvat vaimo Marianne, tytär Salli-Maija, sekä golfaavat pojat Onni-Pekka ja Otto-Matti. Junioritoimikunnan jäsenenä olen toiminut vuodesta 2004 ja toimikunnan puheenjohtajana vuodesta 2006. Seuramme hallituksessa olen toiminut 2007 syksystä alkaen ja jo sen lyhyen kokemuksen perusteella oli helppo lähteä tähän tehtävään. Ammattitaitoinen henkilökunta ja kaikki seuran aktiivit ovat vuosien mittaan rakentaneet River Golfista hyvähenkisen ja hienossa kunnossa olevan golfyhteisön. Siitä voimme olla ylpeitä, sitä pitää vaalia ja siihen pohjaan sisältyy paljon potentiaalia tulevaisuutta varten. Nöyrästi tätä kaikkea kunnioittaen sekä aktiivisesti uusia ajatuksia vastaanottaen ja eteenpäin vieden lähden uutta tehtävääni hoitamaan. Kaikille Riveriläisille rauhallista joulua ja oikein hyvää uutta golfvuotta 2010. Petri Hurri Nokia River Golf ry:n nykyinen puheenjohtaja Petri Hurri. Ennen Petriä puheenjohtajina ovat toimineet Antti Tähtinen, Antero Paalanen, Jaakko Raanamo, Eero Skyttä ja Erkki Räty.

Kategoriassa Uutiset