NRG MID 7 osakilpailu kisataan 31.7.-2.8. seuran mestaruuskisojen yhteydessä

NRG MID 7 osakilpailu kisataan 31.7.-2.8. seuran mestaruuskisojen yhteydessä

NRG MID 7 osakilpailu pelataan sekä miesten että naisten osalta seuran mestaruuskisojen yhteydessä 31.7-2.8. välillä. Mestaruuskisojen paras kierrostulos otetaan voimaan. Miesten pelipäivät ovat pe-su ja naisten la-su.

Mikäli MID kisailija ei osallistu seuran mestaruuskisoihin on perjantai 31.7. se pelipäivä, jolloin MID-kisakierroksen voi suorittaa mestaruuskisa lähtöjen ulkopuolella.

MID-kisoihin ilmoittautuminen aukeaa NexGolfissa aina 1 vko ennen kilpailupäivää, aamulla klo 6.00. Ilmoittautuminen MID-viikkokisaan oikeuttaa varaamaan viikkokisan tiiajan 1 vkoa ennen kilpailua toimistolta joko käymällä toimistolla tai soittamalla vastaanottoon puh. 033400 234.

Kategoriassa Uutiset