Nokia River Golfin syyskokous

Nokia River Golfin syyskokous

Nokia River Golf ry:n sääntömääräinen syyskokous pidettiin tiistaina 27.11. Nokian Edenissä.

Kokouksen avauksen suoritti yhdistyksen puheenjohtaja Petri Hurri. Kokouksen puheenjohtajaksi valittiin Antero Paalanen ja sihteerinä toimi Erkki Mommo.

Pöytäkirjan tarkastajiksi valittiin Jorma Valkama ja Raimo Ylivakeri.

Erovuoroisista hallituksen jäsenistä jatkavat Pekka Palmunen, Titta-Liina Gustafsson sekä Juha Soutolahti. Uusina jäseninä hallitukseen valittiin Niklas Mattsson, Tommi Jalkanen ja Petteri Lehmussaari. Muut hallituksen jäsenet ovat puheenjohtaja Petri Hurri, kapteeni Pasi Nieminen, lady-kapteeni Marja Virtanen, Hanna Kalenoja, Juha Saikkonen sekä Jaakko Horttanainen.

Seuran puheenjohtaja Petri Hurri kiitti hallituksesta poisjääviä Kari Koiviolaa, Jarmo Pellistä ja Pasi Rouhiaista mittavasta ja pitkäaikaisesta työstä golfyhteisömme parhaaksi.

Tilintarkastajina jatkavat Jari Paloniemi, KHT ja Veikko Terho, KHT.

Kokouksessa hyväksyttiin toimintasuunnitelma, talousarvio ja maksut vuodelle 2013. Jäsenmaksut päätettiin pitää hallituksen esityksen mukaisesti ennallaan. Kausimaksuihin päätettiin tehdä 5-20 euron korotus. Greenfee- ja kilpailumaksuja päätettiin korottaa 2 eurolla.

Jäsenmaksujen eräpäiväksi päätettiin 2.1.2013 ja kausimaksujen 10.4.2013.

Kaikki päätökset olivat yksimielisiä.

Kauden 2013 maksut näet tästä.

Nokia River Golf ry toimintasuunnitelman 2013 näet tästä.

Kategoriassa Uutiset