Mimmit Open avaa Pirkanmaan Lady Cupin sunnuntaina Pirkkalassa

Mimmit Open avaa Pirkanmaan Lady Cupin sunnuntaina Pirkkalassa

Pirkanmaan Lady Cupissa Golf Pirkkala, Lakeside Golf, Nokia River Golf ja Tammer-Golf kisaavat neljässä eri osakilpailussa. Jokaisessa kisassa kunkin seuran viiden eniten pisteitä keränneen pelaajan tulokset lasketaan yhteen. Lady Cupin voittaa se seura, jonka jäsenet keräävät eniten pisteitä osakilpailuissa. Cupin ensimmäinen osakilpailu pelataan sunnuntaina 4.7. Pirkkalassa Mimmit Open kisassa ja toinen osakilpailu on oma River Rose -kisamme, joka pelataan torstaina 22.7. Lakesiden osakilpailu pelataan 31.7. ja cupin päättää Tammer-Golfin osakilpailu 28.8. Pirkkalan kisaan voit ilmoittautua GPi:n toimiston kautta (p. 03 368 4444). Pirkamaan Lady cupissa joukkuetta ei nimetä etukäteen, eikä osallistujien määrä ole rajattu, vaan kaikki ovat tervetulleita mukaan. Juuri sinun pisteesi voivat olla tärkeät, sillä tulos muodostuu kunkin seuran viiden parhaiten kisassa onnistuneen tuloksista. Voit osallistua yhteen, kahteen tai vaikkapa kaikkiin osakilpailuihin. NRG on kahtena edellisenä kautena saanut Cupin voittopokaalin Taivalkuntaan, joten Riverin naisilla on pokaali puolustettavana kaudella 2010. Lisätietoja lady cupista löydät oheisesta linkistä. Tervetuloa mukaan!

Kategoriassa Uutiset