Miesten mestaruuskilpailu käynnistyy perjantaina

Miesten mestaruuskilpailu käynnistyy perjantaina

Tulevan viikonvaihteen aikana pelataan seuran mestaruuksista eri sarjoissa. Mukaan on ilmoittaunut kaikkiaan n. 170 pelaajaa, joista miesten sarjaan n. 90 pelaajaa. Miesten sarja pelataan kolmipäiväisenä, muut sarjat kaksipäiväisenä. Suuresta osallistujamäärästä johtuen miesten sarja aloitetaan perjantaina kello 11.00 alkaen. Erityisesti toivotaan kilpailun aikaisiin lähtöihin ”vapaaehtoisia”, jotta kaikki pelaajat pääsisivät kentälle viimeistään kello 16.30. Vapaaehtoiset ilmoittautukaa toimistolle. Lauauntaina miehet pelaavat käänntetyssä paremmusjärjestyksessä viimeistään kello 7.30 alkaen. Tarpeen vaatiessa lähtöaikaa aikaistetaan tästäkin puolella tunnilla. Lopulliset lähtöajat seuran nettissivuilta. Lähtöajat ilmoitetaan myös tekstiviestein.

Kategoriassa Uutiset