Matti Vasara vuoden riveriläinen 2009

Matti Vasara vuoden riveriläinen 2009

Vuoden riveriläisen valintoja on tehty vuodesta 1992 alkaen, joten tämän vuotuinen valinta on järjestyksessään 18. Vuoden riveriläisen valinta on kohdistunut yleensä henkilöihin, jotka ovat merkittävästi osallistuneet seuran vapaaehtoistyöhön, kuten luonnollista onkin. Niin nytkin. Tällä kertaa huomionosoitus kohdistuu Matti Vasaraan. Valinta julkistettiin syyskokouksessa 24.11. Matti on ollut seuramme jäsen seuran alkuajoista, vuodesta 1990 lähtien. Matin pelitasoitus on 18.9. Matti on toiminut pitkään seuramme hallituksessa sekä eri toimikunnissa. Seuran taloudellisesti vaikeina alkuaikoina hän on kantanut ”vastuunsa” toimien mm. seuramme pankkilainojen takuumiehenä. Matti Vasaran ansioista edellä kerrotun lisäksi mainittakoon kentän valvojatoiminnassa mukana oleminen alusta, vuodesta 2002 lukien. Matti on myös ansiokkaasti tehnyt golfharrastusta tunnetuksi paikkakunnalla mm. eri järjestöissä ja yhteisöissä, joissa hän niin ikään on toiminut aktiivisesti. Parhaat kiitokset Matille arvokkaasta seuramme hyväksi tehdystä työstä sekä onnittelut valinnasta. Onneksi olkoon Matti ! Vuoden riveriläistä Matti Vasaraa onnittelemassa seuran toiminnanjohtaja Erkki Mommo.

Kategoriassa Uutiset