Kevätkokous ja yhtiökokous hyvässä hengessä

Kevätkokous ja yhtiökokous hyvässä hengessä

Nokia River Golf ry:n kevätkokous sekä River Golf Oy:n yhtiökokous pidettiin eilen (27.4). Kokousten puheenjohtajana toimi seuran ensimmäinen puheenjohtaja, seuran kunniajäsen, arkkitehti Antti Tähtinen. Kokouksissa vahvistettiin seuran ja yhtiön tilinpäätökset. Hallitusten jäsenille myönnettiin tili- ja vastuuvapaus tilikaudelta 2009. River Golf Oy:n hallitukseen uutena jäsenenä valittiin Nokia River Golf ry:n puheenjohtaja Petri Hurri. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Kari Koiviola. Muina hallituksen jäseninä jatkavat Jussi Avellan, Antero Paalanen, Jarmo Pellinen ja Erkki Räty. Tilintarkastajina niin ry:ssä kuin oy:ssäkin toimivat jatkossakin KHT- tilintarkastajat Jari Paloniemi ja Veikko Terho.

Kategoriassa Uutiset