Golfkausi avattiin Riverissä, Kartano-kentän pelit startattiin tiistaina 12.4.

Golfkausi avattiin Riverissä, Kartano-kentän pelit startattiin tiistaina 12.4.

Nokia River Golfin golfkausi 2011 startattiin käyntiin tiistaina 12.4. Kartano-kentän avauduttua kesägreeneille. Vaikka pari viikkoa sitten kentällä vielä hiihdettiin on kenttä nyt avauspäivänä vuodenaikaan nähden hyvässä pelikunnossa.

Avauslyönnin kaudelle 2011 suoritti seuran kunniajäsen Antti Tähtinen. Peliseurana Antilla oli River Golf Oy:n puheenjohtaja Kari Koiviola, seuran entinen kapteeni Jussi Avellan sekä seuran toiminnanjohtaja Erkki Mommo. Startteri Eino Honkanen oli ykkösteellä valvomassa Kartano-kentän avausta kenttämestari Teemu Lehtimäki seuranaan.

Vasemmalta Erkki Mommo, Jussi Avellan, Kari Koiviola, Antti Tähtinen, Teemu Lehtimäki ja Eino Honkanen.-”Kartano-kentällä tapahtui viikossa uskomaton muutos. Täydestä talvesta vaihdettiin melko hyviin peliolosuhteisiin. Tästä on hyvä aloittaa golfkausi 2011” toteaa kenttämestari Teemu Lehtimäki avauspäivän tunnelmista kysyttäessä.

Pelit Kartanolla jatkuvat normaalisti tästä eteenpäin aikavarauksilla klo 10.00-17.00. Toimisto on avoinna joka päivä 9.00-17.00.

Rangen palloautomaatti toimii 2eur kolikolla ja rangekortilla.

Hyvää alkanutta golfkautta 2011!

Kategoriassa Uutiset