Golfkausi avattiin Riverissä, Kartano-kentän pelit startattiin lauantaina 14.4.

Golfkausi avattiin Riverissä, Kartano-kentän pelit startattiin lauantaina 14.4.

Nokia River Golfin golfkausi 2012 startattiin käyntiin lauantaina 14.4. Kartano-kentän avauduttua kesägreeneille. Vaikka muutama viikko sitten kentällä vielä hiihdettiin on kenttä nyt avauspäivänä vuodenaikaan nähden hyvässä pelikunnossa. Pelisää kauden avauksessa oli sumuisen lämmin ja kentän viheriöt vastaanottivat pelaajat vihreinä. Avauslyönnin kaudelle 2012 suoritti seuran kapteeni Pasi Nieminen. Avauspäivän pelisää oli kostean sumuinen mutta melko lämmin. Kauden 2012 avausryhmä, vasemmalta Petri Hurri, Kari Koiviola, Pasi Nieminen ja Erkki Mommo. Avauspäivän tunnelmissa iloisin mielin vasemmalta seuran kunniajäsen Antti Tähtinen, seuran edellinen kapteeni Jussi Avellan sekä seuran hallituksen jäsen Juha Saikkonen. Kenttämestari Teemu Lehtimäen mielestä kentän talvehtiminen on ollut hyvä. ”Jälleen kauden alku näyttää lupaavalta. Tästä on hyvä aloittaa golfkausi 2012”, toteaa Teemu Lehtimäki kauden avauspäivänä. Kenttämestari Teemu Lehtimäki tyytyväisenä kauden avaukseen 2012. Pelit Kartanolla jatkuvat normaalisti tästä eteenpäin aikavarauksilla klo 10.00-18.00. Toimisto on avoinna joka päivä 9.00-18.00.

Rangen palloautomaatti toimii 2eur kolikolla.

Hyvää alkanutta golfkautta 2012!

Kategoriassa Uutiset